Момичетата ни с нов престижен успех
16 апр 2022 17:40, Александър Попов
6
Снимка: БГНЕС, архив

Българският национален ансамбъл по художествена гимнастика продължи с добрите си изяви, след като спечели титлата в многобоя на Световната купа в Ташкент, Узбекистан. Само преди седмица ансамбълът ни, в състав Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисова, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска, спечели титлата от Световната купа в София, а сега постигна нов престижен успех.

Възпитаничките на Весела Димитров получиха оценка 26.400 за изпълнението си с пет обръча и поведоха във временното класиране, а днес те заслужиха 27.550 точки за съчетанието си с две топки и три ленти, с което събраха най-голям сбор и спечелиха златните медали.